Prožijte letošní Vánoce v italském duchu a vykouzlete si doma magickou a CHUTNOU atmosfera italiana - bez balení kufrů a placení letenek!

 

Startuje 3. kolo Italského Adventního Kalendáře!

Italský Advent a Vánoce.

 

Mrkněte na video a nenamáhejte svá očka čtením

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Milujete Vánoce a máte slabost pro vše MADE IN ITALY?

Rádi poznáváte nové kultury, tradice a jste milovníky LA CUCINA ITALIANA?

Chcete si doplnit svůj italiano receptář novými recepty, vyzkoušet VÁNOČNÍ DOBROTY ITALŮ a obohatit si SLOVNÍČEK?

☺

☺

 

Italský Adventní Kalendář

Italský Advent a Vánoce.

 

 

Co je přesně obsahem?

 • 24 okének
  Jako klasické adventní kalendáře, i ten náš oficiálně odstartuje 1. 12..
 • 10 italských vánočních receptů, které využijete i mimo svátky
  Upečete si toskánské sušenky RICCIARELLI ze Sieny, uvaříte adventní POLENTU s klobásou a sýrem, poznáte chutě sicilského Mikuláše v podobě tradičního pokrmu CUCCIA, vánoční pasta pokrm a 1 recept si na základě ankety dokonce sami vyberete! Můžete se těšit na kompletní VIDEORECEPTY, kde uvidíte postup krok za krokem.
 • Další okénka patří tradicím a italskému jazyku
  Kromě adventní a vánoční kuchyně se také dozvíte, kdy a jak Italiani slaví Advent, kdy zdobí vánoční strom, ale i jak vypadají oslavy Mikuláše či Silvestra. Mimo jiné si také procvičíte italskou slovní zásobu prostřednictvím kartiček či italských koled.
 • Toskánské Vánoce vs Sicilské
  Součástí kalendáře bude také živé vysíláni s Kačkou ze Sicílie, s kterou probereme, jak na nás italské NATALE působí, a jak se slaví u ní na jihu Itálie.
 • Vánoční tombola
  Pojďte pane, budeme si hrát! A to TOMBOLA DI NATALE, kterou Italiani při oslavách tak milují! Samozřejmě o ceny! 🙂
 • ATTENZIONE - čeká na vás také bonusové Tříkrálové pečení
  Po Vánocích se 3. 1. sejdeme živě, abychom si připravili tradiční toskánské perníky FANTOCCI. Ve vysílání se také dozvíte, jak to v Itálii na 3 krále chodí.
 • + se můžete také těšit na adventní naladění
  A to už od 28. 11., ať jste na Advent pěkně pronti a nemáte rozbitý týden :).
 • + Insta stories ve vánočním tématu
  Jednotlivá okénka budou z 90 % doplněny také Instagramovými příběhy, kde vždy dostanete nějakou bonusovou italskou vánoční inspiraci.

 

Dozvíte se odpovědi na otázky typu:

 

 • Pečou Italky vánoční cukroví?
 • Slaví se v Itálii Vánoce taky 24.12. jako u nás? A nosí jim dárky Ježíšek?
 • Chodí Italové během svátků do kostela nebo slaví spíše doma?
 • Co na Vánoce vlastně vaří a jí? Jaké dodržují tradice a co dělají během Adventu?
 • Jaké filmy a hudba v Itálii na Vánoce frčí? A mají Italiani koledy???

V Itálii jsem 10. rokem, tudíž o italských NATALE už něco vím. Bude tak pro mě ctí stát se vaší VÁNOČNÍ PRŮVODKYNÍ a ukázat vám další kousek DOLCE VITA.

 

Ve vánoční dílně jsem vykouzlila 24 kouzelných okének

CALENDARIO DELL´AVVENTO 🎁

 

Během 24 prosincových dní se vám budu snažit předat maximum o italských Vánocích a zpříjemnit vám letošní Advent.

 

Vy tak právě teď máte jedinečnou možnost přenést se spolu se mnou do vánoční ITALIA 🎄

 

Chi sono?

KDO JSEM? 

 

1. Jsem tvůrkyní těchto stránek, milovnicí téměř všeho italského a mou velkou radostí je s vámi sdílet zážitky z mého Italského Snu.

 

2. Mým polem působnosti je zejména italská kuchyně, stravování, gastronomie, recepty a vaření! V kuchyni ,,medituju" a s vařečkou v ruce jsem nejšťastnější. Pohárek dobrého vína mi k tomu taky nevadí. 🙂

 

3. Mám více než 12 let zkušeností z oboru gastronomie a italské podniky tak znám jako své boty. Jsem věčný snílek a věřím, že když si něco z celého srdce opravdu přejeme, vesmír se spojí, aby nám naše přání vyplnil. Sny se plní, drazí amici!

 

4. Svůj Italský Sen si žiju ve vnitrozemním Toskánsku od roku 2012, a více o mně i mých zkušenostech se můžete dočíst  QUA.

 

Tento kalendář jsem se rozhodla vytvořit, protože zbožňuju Itálii, Vánoce a zrovna tak adventní kalendáře!

 

 

 

 • Představte si, jak se vzbudíte do zimního prosincového rána, uvaříte si un caffé nebo šálek horkého čaje a s nadšením otevřete okénko adventního kalendáře, které vám svým obsahem prozáří den. Hodíte boky do rytmu italské vánoční musica, naučíte se pár nových italských slovíček anebo se necháte inspirovat chutným italským vánočním receptem pro vánoční hodování.
 • V těchto nestálých časech je fajn umět se potěšitužívat si toho, co máme. Nebo co zrovna můžeme mít!
 • Chcete poslední měsíc tohoto roku prožít veseleji, v psychické pohodě a nabití novými informacemi a znalostmi o vaší oblíbené Itálii? Nebyla by tak vaše adventní rána radostnější?

Co na Kalendář říkají vánoční Itaholičky z předešlých let?

 

Jsem velký milovník Vánoc a fanoušek Italského Snu. Byla jsem tak moc ráda za příležitost dozvědět se letos více o tom, jak tyto svátky tráví Italové. Jakého mají "Ježíška", Vánoční zvyky a v neposlední řadě - jak vypadá pravá italská Vánoční tabule. Jelikož letos nebyla kvůli kovidu možnost vycestovat na Vánoční trhy, a tím se pomaličku začít "ladit" na Vánoce, byla jsem moc ráda za možnost se každý den přibližovat ke Štědrému večeru tímto netradičním Adventním Kalendářem. A protože byly součástí kalendáře i skvělá videa a vaření, které mě na Italském snu baví nejvíce, neváhala jsem ani chviličku a řekla si, tohle musím mít!
Pavla Polášková
Nejlepší měsíc tohoto roku! Dozvěděla jsem se opravdu hodně o původu italských vánočních tradic. Dneska jsem zrovna opět vařila recept, který jsem se díky kalendářo naučila.
Renata Dalla Vecchia

 

Jak bude vše probíhat?

 • Tento rok bude kalendář probíhat na Instagramu!
  Ano, poprvé jsem se rozhodla vyměnit FB skupinu za Instagram. Celý obsah kalendáře se vám bude postupně otevírat na Instagramovém profilu, jehož indicie vám pošlu po objednání.
 • Okénko po okénku
  Nevím, jestli patříte mezi ty, kteří často čokoládový nebo jiný dobrotami naplněný kalendář vyzobají už před 24., 😁 ale já vám to nedovolím! Obsah se vám bude zobrazovat den po dni, stejně tak jako ladící Insta Příběhy daného prosincového dne.
 • Parta lidí na stejné vlně
  Skvělým bonusem je také spojení s dalšími Itaholiky. Věřte či ne, ale právě ojedinělá atmosféra stejně naladěných nadšenců je tím, co se všem vždy velmi líbí ♥. Budete si moci navzájem sdílet vánoční dojmy, propojíte se s dalšími milovníky Itálie a zažijete ojedinělou atmosféru jako v ITALIA!

 

Kalendář jsem vytvořila se srdcem na dlani, na základě mých životních zkušeností v Itálii a s myšlenkou spojit a rozradostnit co nejvíce Vánočních Itaholiků ♥!

Byla jsem úplně nadšená. Tvůj kalendář mě velmi mile překvapil. Nečekala jsem, že se tolik toho dozvím jak o tobě, o Itálii, ale i vlastně i holky nám dovolily nakouknout do svého soukromí. (Jejich vánoční výzdoby, pečení s dětmi, názory na hudbu, filmy....) Bylo toho opravdu hodně...nevím co bych měla víc vyzdvihnout... byla jsem prostě unešená. Bohužel k pracovní vytíženosti a shonu kolem Vánoc jsem celý kalendář nestíhala s vámi projít. Ale nevadí...teď se mám kam vracet... Míšo, jsi skvělá!
Vendula Hájková
Vaření bylo skvěle zrealizované, krásně jsem stíhala! Navíc kromě komentáře jsi nám to i ukazovala, takže jsem mohla vidět, jak to má správně vypadat.
Kateřina Povšíková
Keďže Italský sen sledujem už dlhšie očakávala som, že aj projekt adventného kaledára bude super, avšak tieto moje očakávania boli bohato prekonané. Obsah bol samozrejme premakaný, zaujímavý a každý si tam mohol vždy nájsť niečo čo mu je blízke, pre mňa to znamenalo všetko keďže som Itaholik telom aj dušou 😀. Talianske recepty, spoločné varenie, rozprávanie o tradíciách, obrázky a videá z autentického Talianska a k tomu všetkému aj obohatenie si talianskej slovenej zásoby...proste top, všetko to tvorilo skvelú vianočnú atmosféru o ktorú sme sa potom starali spoločne aj s účastníčkami... Doslova čerešničkou na torte už bola len súťaž o Panforte.....Tých 24-26 dní kedy som sa každý z nich tešila čo si nájdem v pomyselnom okienku a.k.a. príspevku, si dovolím tvrdiť, že bolo najlepších z celého roka 2020, až mi je občas ľúto, že už to skončilo. Ale ako sa hovorí, kde niečo končí, niečo začína, a preto sa už teraz veľmi teším na ďalšie projekty Italského sna a rada sa stanem ich súčasťou. Ďakujem za všetko...Grazie di cuore!
Lucia Macíková

♦ Cena kalendáře je tento rok opravdu symbolická. Chci hlavně pořádnou italskou partu, která bude FELICE/šťastná z každého nového okénka.

Na tyto NATALE chci více než kdy jindy vidět nadšení ze života, lehkost a radost v očích, jako u bambini.

♦ Cenu jsem stanovila nižší proto, aby se letos na vánoční italské vlně mohlo svézt co nejvíce z vás. Ale zároveň jsem vám jej nechtěla dát úplně zadarmo, abyste si investice do sebe sami vážili, a stejně tak kalendáře.

Je škoda, aby jeho nabušená okénka zůstala nedotčena a nikdo je neotevřel.

Originální cena kalendáře je

36 €/889 Kč.

 

ALE!

Vy jej teď můžete získat za speciálních

20 €/499 Kč.

 

 1. Ani náhodou vám nepošlu kalendář a ciao, BUON NATALE, užijte si to, já mizím jako pára nad hrncem. No no no, budu s vámi celých 24 dní přítomná ve skupině na Instagramu! Celý prosinec budu pronta a nažhavená na vaši virtuální společnost a zvídavé otázky.
 2. Kromě naplánovaného obsahu se můžete těšit i na bonusové perličky z autentických Vánoc v Toskánsku. Tak jako v Popelce tatínkovi cvrnkly do nosu 3 oříšky, tak se i mně už v hlavě zrodily další vánoční střípky, které s vámi budu během 24 dní navíc sdílet.

Navíc v kalendáři na vás bude čekat příjemná společnost v podobě komunity stejně naladěných Itaholiků. Už teď se těším na vaše vánoční zdobení, pečení i italské zážitky a sny.

 

ATTENZIONE!

KALENDÁŘ UŽ ODSTARTOVAL, ALE KLIDNĚ MŮŽETE STÁLE NASKOČIT, Itaholici! Skupina na INSTAGRAMU Italský Adventní Kalendář, kde pro vás celý obsah kalendáře sdílím, otevřela své brány BONUSOVÝM OBSAHEM už v pondělí 28. 11. 2022. Skupina je samozřejmě uzavřená a jsou v ní jen ti, kdo si zakoupili kalendář.

Ve čtvrtek 1. 12. Kalendář adventně oficiálně odstartuje a s ním i postupné otevírání okének. Přístup do kalendáře vám zůstane do 9. 1. 2023 20. 3. 2023 – v rámci BLACK FRIDAY jsem se rozhodla vám působení v programu prodloužit. Ať se například k receptům můžete v klidu vrátit i po Vánocích!

 

Stále nějaké pochybnosti?

 

Pokud na mě máte doplňující otázky, stačí mi napsat na italskysen@michaelasticova.cz nebo cinknout zprávu na Insta @misa.italskysen!