MANGIA, BEVI E SII FELICE

Jez, pij a buď šťastný

Užijte si spolu se mnou autentické Toskánsko a oddejte se italskému snění naplno!

Kdo jsem, co dělám a jak vám můžu pomoct?

To vše se dozvíte o pár řádků níže.

Podcast Moravačky o autentickém životě v Toskásnku.
Zaposlouchejte se i do mého podcastu a poznejte více o mně i dolce vita toscana.

Kdo stojí za Italským snem?

  • Moravačka s duší Italky, žijící 8 let v Toskánsku.
    Mi chiamo Míša/Misha a můj život v Itálii jsem si vysnila. Už jako malá jsem na každoročních dovolených právě v Itálii štěbetala o tom, jak jednou v Itálii budu žít, že si najdu Itala a odjedu si žít můj ITALSKÝ SEN. Sny se plní, drazí přátelé! Miluji skvělé italské jídlo, cizí jazyky, v oboru gastronomie se cítím jako doma a nejvíce se odreaguji s vařečkou v ruce nebo při toulkách přírodou s Italem a naším 4-nohým miláčkem Ivo. Mileráda vyhledávám kvalitní společnost, zvířata, mé amici, cestování a především zábavu. Stejně tak nepohrdnu pohodou na pohovce, ve společnosti dobré knížky a poháru prosecca :).
  • Jak to všechno začalo?
    Mám vystudovanou školu zaměřenou na hotelnictví a cestovní ruch. Jak všichni víme, Itálie je mekkou skvělé gastronomie a výborného jídla. Já toho tedy využila a spojila mé dvě vášně v jednu! Celý můj život pracuji právě v tomto oboru a jako servírka v restauraci jsem v roce 2012 započala mou dobrodružnou italskou jízdu. Od té doby jsem už vystřídala několik dalších podniků. Italské restaurace a bary tak znám jako své boty. A to jak před, tak i za oponou. Italská gastronomie i vaření je mou obrovskou vášní. Když vidím italské chefs ohánět se pánvemi, s jakou nonšalancí servírují s láskou připravený pokrm, tetelím se blahem! Máte to taky tak?
  • Komu se bude na Italském snu líbit?
    Jistojistě se tu bude líbit všem milovníkům Itálie a všeho italského. Blá blá blá, to už je vám asi jasné, co? Budu se tedy snažit být konkrétnější!

Co vám to přinese strávit váš drahocenný čas právě na Italském snu?

Na Italském snu pravidelně informuji a zásobuji informacemi z mého reálného a autentického života v Toskánsku. Dozvíte se, jaká je dolce vita italiana v reálu a to se svými klady i zápory.

U mě se bude líbit ale především všem těm, kteří mají vášeň pro italské jídlo a zajímá je kultura italského stravování.

Představím vám ty nejznámější i méně známé italské pochoutky. Dozvíte se více o historii daného pokrmu, i to, kdy a jak vznikl, proč, kdy a kde se jí. Nechybí ani spousta receptů, abyste si italské pochoutky mohli připravit i vy sami doma.

Ano, tohle všechno se na Italském snu dozvíte.

E NON ABBIAMO ANCORA FINITO!

Tímto nekončíme!

Vím totiž, že spousta z vás miluje italský jazyk. Někteří s ním možná trošku bojují nebo by se tomuto krásnému jazyku rádi přiučili více. A jelikož jsem dobrá duše a italštinu jsem se naučila sama, bez pomoci kurzů či učitelů, rádá vám podám pomocnou virtuální ruku!

Ve všech mých článcích i příspěvcích na sociálních sítích zapojuji italštinu jednoduchým, až nenápadným způsobem. Vy se tak efektivně a zábavně učíte nová italská slovíčka i spojení, aniž byste si toho na první pohled vůbec všimli!

Takový kompletní balíček italských služeb :)!

Pokud jsem vás já i projekt Italský sen zaujal a zajímá vás více, budu se těšit na vaši společnost jak tady na blogu, tak i na InstagramuFB, kde jsem denně aktivní a téměř stále na příjmu!

 

kurzy italské kuchyně

A pozor - mé a vaše vášně se spojily a tvořím pro vás už i ONLINE GASTRO TOUR v podobě digitálních kurzů a programů!

 

O tom zaměřeném na krémové RISOTTI ITALIANI a TOSKÁNSKÉ MOUČNÍKY z RISO si můžete přečíst více QUA.

 

Po létě budu také opět otevírat brány kurzu JAK SE STÁT MISTRY ITALSKÝCH TĚSTOVIN - 1. kola se zúčastnilo téměř 300 Itaholiků a užili jsme si to opravdu na 100%!

 

ITALSKÉ TOUR nejsou totiž jen o vaření! Jsou plné italského jazyka, příběhů a legend o daných pokrmech, ladění s víny, povídání a sdílení zážitků - no prostě vám dokážu, že díky a skrze kuchyni se dá Apeninský poloostrov krásně procestovat odkudkoliv!

 

A nezapomeňtě, tak jak se říká tady v Itálii.
MANGIA, BEVI E SII FELICE!
La Pelosa SPIAGGIA/PLÁŽ
Moje první mini kuchařka v online verzi 🙂
Piacere, Rocco ♥
Spaghetti alla carbonara!
Spaghetti alla carbonara!
Mediální hvězdy :).
Florencie ♥
Domácí tiramisú podle toskánské babičky.
Domácí tiramisú!
Nový přírustek do rodiny - Ivo
Nová přírustek do rodiny - Ivo ♥
Domácí carbonara po italsku!
Naše carbonara!
Michaela Šticová Italský Sen
A vy jste kdo? Přidejte se k partě Itaholiků a poznávejte spolu s námi autentickou toskánskou dolce vita a stravování!

 

Sorridi alla vita e la vita ti sorride

Usmívej se na život a on ti odpoví úsměvem!

 

Kdybych měla říct 3 věci, které v životě miluju nejvíc a jsem za ně opravdu vděčná, tak je to JÍDLO, že žiju na tak KRÁSNÉ PLANETĚ a Míša a její ITALSKÝ SEN! Od té doby, co Míšu znám, je můj svět tak nějak barevnější, veselejší a zábavnější. To ani nemluvím o tom, že se díky ní každý den učím nová italská slovíčka. Kam se hrabe Duolingo! Její tvorba je mnohem účinnější a trvalejší. Zbožňuju i Míšina živá vysílání, kde někdy také mluví italsky, takže se díky tomu dostanete italštině hlouběji pod kůži. A co je úplně boží, tak jsou její recepty inspirované pravým Toskánskem, nejkrásnějším regionem v Itálii, kde právě Míša žije. Milujete Itálii? Chcete mít pocit, jakobyste se tam na moment přenesli? Pokud budete sledovat Italský sen, tak takové pocity můžete zažívat klidně každý den!
Denisa LamačováTvůrkyně FB stránky Little Minimalist Kitchen
Stránku Italský sen opravdu doporučuji. S láskou ji vede zakladatelka Míša, která v Toskánsku žije už několik let se svým italským přítelem. Najdete tu recepty, tipy na místa kam v Itálii, něco o italském jazyce i Italech a mnoho dalších zajímavých informací. Jde vidět, že to Míšu baví a tím více to baví i nás sledující. Děkuji Míšo, jen tak dál. Jsi skvělá ♥!
Monika Merein MaleňákováAdministrativní pracovnice