Můj příběh

      La mia storia

,,Ciao! Jsem Míša z Italského snu a jsem tvou průvodkyní Toskánskem a skvělým italským jídlem.

Provedu tě těmi nejkrásnějšími místy Toskánska,přiblížím základy italského jazyka a ukážu ti Itálii z její reálné stránky.

Pomůžu ti se při tvé příští návštěvě Itálie cítit méně cizincem a užít si pobyt v této krásné zemi na maximum.''

 

 

Jsi stejně jako já milovník/nice Itálie, cestování, skvělého italského jídla a rád/a se přiučíš italštině? Tak to potom neváhej a přečti si mého prvního průvodce ZDARMA.

Stačí kliknout níže na SÍ a dozvíš se více!

 

Doteď s úsměvem vzpomínám na to, jak jsem jako už malá snila o životě v Itálii. Můj děda to dodnes rád vypráví, jak se mi vlastně splnil sen.No jo dědo,ty každoroční dovolené s vámi u moře v Caorle (severní Itálie) na tom mají svůj podíl.

Itálii stále miluji,někdy více,někdy méně.Láska k jídlu,cestování, přírodě a památkam,moři i italské nátuře ovšem převažuje.Na Itálii je toho spousta k zamilování .

Jmenuji se Míša,pocházím z Jižní Moravy a je tomu čtvrtým rokem,co žiji v Toskánsku. Konkrétněji v milém městečku půl hodiny od Florencie,ve Figline Valdarno.S Mr.M a naším čtyřnohým mazlem Rocco.

V Itálii se pohybuji už od roku 2012,takže jsem toho spoustu zažila a prožila.Věřím tedy,že mám co předat a sdílet i s tebou!

Krom po Itálii jsem vždy vnitřně toužila šířit světu svou osvětu a tak si vlastně se svým projektem Italský sen plním další z mých snů :).

Mou vizí je ukázat ti Itálii z její reálné stránky,ta nejkrásnější místa Toskánska a další italské kouty i zákoutí,která jsem navštívila a v budoucnu navštívím.Jsem vášnivou milovnicí jídla,takže příspěvky o tom nejlepším italském jídle,stravování a životním style budou více než časté :).

Moc ráda bych ti i přiblížila italský jazyk,takže ho nenásilnou formou zapojuji do mých článků a příspěvků.Pod každým článkem pak najdeš finální slovníček,který stačí ofotit nebo vytisknout,hodit do peněženky a svou kartičku frází máš stále při ruce :).

Hrozně ráda cestuji a poznávám nová místa, kultury, stravování a nové lidi. Cestování je totiž vždycky tou nejlepší investicí. Tak jako studium jazyků!

Věnuji se samostudiu italského a anglického jazyka a to skrze speaking, reading, listening . Čtu knížky, články, sleduji filmy,dokumenty,poslouchám podcasty a muziku v cizím jazyce.Jazyky už jsou vlastně součástí mého života a mě samé. Miluji to a jsem za to neskutečně vděčná a hrdá!

Celý život pracuji v gastronomii a restaurace jsou mi tudíž druhým domovem.A to jak před,tak i za oponou :).Moc rádi navštěvujeme všechny možné podniky.Jak nové,tak ty ověřené,kde vím,že neodejdu zklamaná.Ristoranti,osterie,trattorie,bar,gelaterie.Nic mi neunikne a tobě už teď taky nemusí.

Téma jídla a stravování už jsem nakousla v mém prvním bezplatném průvodci,tak mrkni a dej vědět,co ty na to :).

SOGNA IN GRANDE!

                                      Sni ve velkém!

        (ne)dávná

         minulost

Život před Itálii nebyl zrovna růžový. Doma jsem se zmítala v nefungujícím a značně nedobrém partnerském vztahu a Morava mi byla někdy trochu těsná. Na vysokou školu jsem kvůli nevůli se učit nešla a upřímně toho trošku lituju,protože už tehdy jsem chtěla studovat marketing, který mě vždycky lákal a bavil.

A tak jsem místo toho po hotelovce a absolvování ročního studia anglického jazyka vyměnila pár míst, než se usadila v menší hospůdce jako servírka, kuchařka, provozní a dá se říct holka pro všechno. Byla to skvělá škola a nelituji toho doteď,nechápej mě špatně.Ale jako začátek kariéry,nic moc..

V té době jsem si až tak nestěžovala,ale co si budem,úplná ideálka to nebyla.Čas běžel a já nemohla uvěřit tomu,když mě v roce 2012 kontaktovala moje známá kamarádka,že do Itálie do kempu hledají servírku a jestli bych měla zájem.Jako že,cože?To vážně?No jasně!Slovo dalo slovo a v květnu jsme s mým ještě tehdejším přítelem vyrazili směr novým obzorům. No úplná pohádka to nebyla, ale dostalo mě to tam,kde jsem teď!

Abych to shrnula, mně se práce od začátku víceméně líbila. Taky jsem v kempu pracovala až do léta 2018 a nelituji jediné sezóny.A že se stalo věcí a vždycky to perfektní nebylo.Ale byly to nejlepší letní pracovní roky mého života,našla jsem bandu nových skvělých i horších lidí,pár přátel,nynějšího přítele,spoustu kontaktů, zdokonalila se v jazycích a mnohem více.Taky mi to rozhřešilo můj tehdejší vztah a po sezoně se rozhodla v Itálii žít.I když na začátku jsem jen brouzdala ČR-ITÁLIE/ITÁLIE-ČR.

 

         Krušné chvilky na obzoru

Nedávno jsem zahlédla jednu studii,kde psali o lidech žijících v zahraničí. Studie zveřejňovala proces,kterým si daní lidé prochází a samozřejmě,že jedním z nich je nám všem známe tzv.údolí temna.A to pořádné mě upřímně potkalo asi až tak v posledních dvou letech.

Na začátku jsem rozdýchala to,že jsem uměla sotva tři slovíčka v italském jazyce.Ono sedět mezi bandou lidí a nerozumět ani ň,není zrovna sebevědomí dodávající pocit.Člověk se spíš cítí jako pitomec, mhm.

Vrhla jsem se ale na samostudium a mluvení.V závěru mi stejně nejvíce pomohlo být neustále v kontaktu s jazykem,v každodenním životě.I angličtinu jsem studovala od desátého roku mého života,ale až tady jsem se naučila sebevědomě komunikovat s vědomím,že jsem už nějakým způsobem schopná okecat všechno :).

Na začátku má člověk samozřejmě strach se otevřít i já byla první spíše posluchač.Ale v závěru zjistí,že radši plácnout něco,než nic a ničemu novému se nepřiučit!

Non mollare mai!

                                               Nikdy to nevzdávej!

Od minulého roku ale bohužel tápu,jak dál.Co se sebou.Práce servírky mě sice do teď víceméně bavila a i naplňovala,ale s výdělkem to začíná být čím dál horší,psychicky i fyzicky náročnější každým dnem.Takže jsem začala vážně skuhrat nad svým nešťastným já a utápěla se v myšlenkách.Temná údolí,hubnutí,stres,moc práce,pak žádná práce,neradost ze života,věčně znuděná a otrávená,znechucená svým vlastním životem,no prostě žádná paráda!

Jestli se vykašlat na Itálii a zkusit to v ČR. Ale co když mi pak hned bude chybět zase Itálie. A co přítel, co když se mu u nás nebude líbit a nepůjde to, tam žít?Chci změnit práci,ale nevím jak,vždyť nic jiného neumím.Často mi chybí mí čeští přátelé,rodina a zima je tu hrozná depka.No blááh blááh údolíčko to bylo fakt hodně blátivé,ale už se drápu za světlem!

           A dost!

Po náročné poslední letní sezoně jak fyzické,tak i duševní stránce,jsem si řekla E BASTA.Konečně se rozhoupala a hned po vypršení smlouvy se přihlásila do online kurzů,které se zabývají právě online marketingem. 

Vydala jsem se na svou novou vysněnou cestu on-line podnikání a seberozvoje a je to lepší, než jsem čekala!Spousta temných údolí se vyjasnila.Vystřídala je jiná,ale i o nich náš život je.Jít přes překážky a žít právě teď tady.Tvořit si svůj vysněný svět krok po kroku.A hlavně se z toho nezbláznit!

Sorridi alla vita e la vita ti sorride!

                         Úsmívej se na život a on ti odpoví úsměvem!

Doufám,že se rozhodneš stát se součástí mého česko-italského světa,a že se ti u mě bude líbit :).

Měj se krásně!

Alghero TRAMONTO/ZÁPAD ♥
Sladké seadas plněné ovčím sýrem PECORINO.
La Pelosa SPIAGGIA/PLÁŽ
POLPO/CHOBOTNICE na hráškovém puré s křupavou PANCETTOU/SLANINOU.
Náš adoptovaný 4-nohý AMORE/MILÁČEK Rocco ♥
Sono i tuoi pensieri che fanno la differenza.
Jsou to tvé myšlenky, které vytváří změnu.