Mangia, bevi e sii FELICE

Jez, pij a buď šťastný

Můj příběh

La mia storia

,,Ciao! Jsem Míša z Italského snu a jsem vaší průvodkyní Toskánskem a skvělým italským jídlem.

Provedu vás těmi nejkrásnějšími místy Toskánska, přiblížím základy italského jazyka a ukážu vám Itálii z její reálné stránky.

Pomůžu vám se při vaší příští návštěvě Itálie cítit co nejméně cizinci a užít si pobyt v této krásné zemi na maximum.''

Doteď s úsměvem vzpomínám na to, jak jsem jako už malá snila o životě v Itálii. Můj děda to dodnes rád vypráví, jak se mi vlastně splnil sen. No jo dědo,ty každoroční dovolené s vámi u moře v Caorle (severní Itálie) na tom mají svůj podíl.

Itálii stále miluji, někdy více, někdy méně. Láska k jídlu, cestování, přírodě a památkam, moři i italské nátuře ovšem převažuje. Na Itálii je toho spousta k zamilování.

Jmenuji se Míša, pocházím z Jižní Moravy a žiji v Toskánsku. Konkrétněji v milém městečku půl hodiny od Florencie, ve Figline Valdarno. S Mr.M a naším čtyřnohým mazlem Rocco.

V Itálii se pohybuji už od roku 2012, takže jsem toho spoustu zažila a prožila.Věřím tedy, že mám co předat a sdílet i s vámi!

Krom po Itálii jsem vždy vnitřně toužila šířit světu svou osvětu a tak si vlastně se svým projektem Italský sen plním další z mých snů :).

Mou vizí je ukázat vám Itálii z její reálné stránky, ta nejkrásnější místa Toskánska a další italské kouty i zákoutí, která jsem navštívila a v budoucnu navštívím. Jsem vášnivou milovnicí jídla, takže příspěvky o tom nejlepším italském jídle, stravování a životním style budou více než časté :).

Moc ráda bych vám i přiblížila italský jazyk, takže ho nenásilnou formou zapojuji do mých článků a příspěvků. Pod každým článkem pak najdete finální slovníček, který stačí ofotit nebo vytisknout, hodit do peněženky a svou kartičku frází tak máte stále při ruce :).

Hrozně ráda cestuji a poznávám nová místa, kultury, stravování a nové lidi. Cestování je totiž vždycky tou nejlepší investicí. Tak jako studium jazyků!

Věnuji se samostudiu italského a anglického jazyka a to skrze speaking, reading, listening . Čtu knížky, články, sleduji filmy, dokumenty, poslouchám podcasty a muziku v cizím jazyce. Jazyky už jsou vlastně součástí mého života a mě samé. Miluji to a jsem za to neskutečně vděčná a hrdá!

Celý život pracuji v gastronomii a restaurace jsou mi tudíž druhým domovem.A to jak před, tak i za oponou :). Moc rádi s Mr.M navštěvujeme všechny možné podniky. Jak nové, tak ty ověřené, kde vím, že neodejdu zklamaná.Ristoranti, osterie, trattorie, bar, gelaterie. Nic mi neunikne a vám už teď taky nemusí.

Téma jídla a stravování už jsem nakousla v mém prvním bezplatném průvodci,tak mrkněte a dejte vědět,co vy na to :).

SOGNA IN GRANDE!

  Sni ve velkém!

(ne)dávná

minulost

Čas běžel a já nemohla uvěřit tomu, když mě v roce 2012 kontaktovala moje známá kamarádka, že do Itálie do kempu hledají servírku a jestli bych měla zájem. Jako že, cože? To vážně? No jasně! Slovo dalo slovo a v květnu jsme s mým ještě tehdejším přítelem vyrazili směr novým obzorům. No úplná pohádka to nebyla, ale dostalo mě to tam, kde jsem teď!

Abych to shrnula, mně se práce od začátku víceméně líbila. Taky jsem v kempu pracovala až do léta 2018 a nelituji jediné sezóny. A že se stalo věcí a vždycky to perfektní nebylo. Ale byly to nejlepší letní pracovní roky mého života, našla jsem bandu nových skvělých i horších lidí, přátel, nynějšího přítele, spoustu kontaktů, zdokonalila se v jazycích a mnohem více. Taky mi to rozhřešilo můj tehdejší vztah a po sezoně se rozhodla v Itálii žít. I když na začátku jsem jen brouzdala ČR-ITÁLIE/ITÁLIE-ČR.

 

             Krušné chvilky na obzoru

Nedávno jsem zahlédla jednu studii, kde psali o lidech žijících v zahraničí. Studie zveřejňovala proces, kterým si daní lidé prochází a samozřejmě, že jedním z nich je nám všem známe tzv.údolí temna. Neminulo ani mě.

Na začátku jsem rozdýchala to, že jsem uměla sotva tři slovíčka v italském jazyce. Ono sedět mezi bandou lidí a nerozumět ani ň, není zrovna sebevědomí dodávající pocit. Člověk se spíše cítí jako pitomec, mhm.

Vrhla jsem se ale na samostudium a mluvení. V závěru mi stejně nejvíce pomohlo být neustále v kontaktu s jazykem, v každodenním životě. I angličtinu jsem studovala od desátého roku mého života, ale až tady jsem se naučila sebevědomě komunikovat s vědomím, že jsem už nějakým způsobem schopná okecat všechno :).

Na začátku má člověk samozřejmě strach se otevřít a i já byla první spíše posluchač. Ale v závěru zjistí, že radši plácnout něco, než nic a ničemu novému se nepřiučit!

Non mollare mai!

Nikdy to nevzdávej!

 

                     A dost!

Po náročné poslední letní sezoně jak fyzické, tak i duševní stránce, jsem si řekla E BASTA. Konečně se rozhoupala a hned po vypršení smlouvy se přihlásila do online kurzů, které se zabývají právě online marketingem. 

Vydala jsem se na svou novou vysněnou cestu on-line podnikání a seberozvoje a je to lepší, než jsem čekala! Spousta temných údolí se vyjasnila. Vystřídala je jiná, ale i o nich náš život je. Jít přes překážky a žít právě teď a tady. Tvořit si svůj vysněný svět krok po kroku. A hlavně se z toho nezbláznit!

Sorridi alla vita e la vita ti sorride

Úsmívej se na život a on ti odpoví úsměvem!

Doufám, že se rozhodnete stát se součástí mého česko-italského světa,a že se vám u mě bude líbit :).

Mějte se krásně!

Sladké seadas plněné ovčím sýrem PECORINO.
La Pelosa SPIAGGIA/PLÁŽ
POLPO/CHOBOTNICE na hráškovém puré s křupavou PANCETTOU/SLANINOU.
Náš adoptovaný 4-nohý AMORE/MILÁČEK Rocco ♥
Sono i tuoi pensieri che fanno la differenza.
Jsou to tvé myšlenky, které vytváří změnu.